Klubmester

Klubmester 2016.

Junior Drenge:

Andrea Cordt Kragh

Mid-age Herrer:

Søren Bredsgaard
Runner up: Brian Trillingsgaard

Old-Boys

Svend Spuur
Runner up: John Petersen

Veteran Herrer

Poul Normann Christensen
Runner up: Igor Rasmussen

Herrer - åben række

Michael Bonde
Runner up: Kris Ringtved Jacobsen

Senior Damer

Mette Munch Mikkelsen

Old- Girls

Susanne Rasmussen

Veteran Damer

Iris Christoffersen
Runner up: Kirsten Frederiksen

Damer - åben række

Iris Christoffersen

Netto klubmester

Damer: Mette Munch Mikkelsen
Herrer: Finn Helge Christensen




Klubmester 2015.

Junior Drenge:

Mike Andersen

Runner up: Lasse Rask

Mid-age Herrer:

Søren Bredsgaard

Runner up Jens Kozeluh

Old-Boys.

Kurt Christensen
Runner up John Petersen

Veteran Damer:

Anne Lise Becker

Runner up Kirsten Frederiksen, Kirsten Christensen og Lykke Kurstein

Veteran Herrer:

Poul Normann Christensen
Runner up Steen Erik Sørensen

Åben Damerække:

Iris Christoffersen

Runner up Susanne Rasmussen

Åben Herrerrække:

Michael Bonde

Runner up Peter Buhl Skjold


Gruppebillede af klubmestrene
Kurt Christensen, Iris Christoffersen, Mike Andersen, Anne Lise Becker og Søren Bredsgaard.
Fraværende Michael Bonde og Poul Normann Christensen.

Klubmester 2014.

Junior, damer:


Erika Sofie Børresen

Junior, herrer:


Kris Ringtved Jacobsen                        Runner up Lasse Rask

Åben senior-herrer:



Michael Bonde                                  Runner up Alexandr Bo Jensen

Mid-age damer:


Susanne Clausen

Mid-age herrer:


Brian Hornhaver                           Runner up Claus Bo Jensen

Old-girls:


Susanne Rasmussen                         Runner up Helle Ruus Nielsen

Old-boys:


Kurt Christensen                          Runner up Svend Spuur

Veteran-damer:


Kirsten Christensen                      Runner up Lykke Kirstein

Veteran-herrer:


Finn Sørensen                            Runner up Igor Rasmussen



Gruppebillede

 

Klubmester 2013.

Junior, damer:
Erika Sofie Børresen

Junior, herrer:
Alexander Bo Jensen
Runner up Kris Ringtved Jacobsen

Åben senior-herrer:
Michael Bonde
Runner up Peter Skjold

Mid-age damer:
Susanne Rasmussen
Runner up Susanne Clausen

Mid-age herrer:
Søren Bredsgaard
Runner up Michael V. Nielsen og Jesper Petersen

Old-girls:
Helle Ruus Nielsen
Runner up Bente Olsen

Old-boys:
Kurt Christensen
Runner up Steen Bisgaard

Veteran-damer:
Susanna Bredsgaard
Runner up Kirsten Frederiksen

Veteran-herrer:
Finn Sørensen
Runner up Ulrich Skjold


Udskriv denne side

 

Webdesign af Krydspunkt Reklame